Zdrowie na pierwszym planie, dolegliwości w tle

Donald Van Howten
28 maja 2012

Proszę, żebyście zauważyli, że mówiąc ?zdrowie? odnoszę się do naszej ?prawdziwej natury?, do ciała wraz z zamieszkującym je Duchem, odgrywającym dramat życia ?

Złota zasada , która panuje w pszczelim ulu to ? ?wszyscy są na usługach ula? dbając o zdrowie większego organizmu ? w tym scenariuszu ul jest najważniejszy. Wśród grupy wielu pszczół, na obrazku powyżej, prawdopodobnie jedna lub dwie są bliskie śmierci ? powiedzmy w tle ? jednak większość jest bardzo żywotna, więc pierwszy plan ula jest zdrowy.

Rozważmy tę samą ideę w odniesieniu do naszego zdrowia.

Jeżeli nasza uwaga skupia się wyłącznie na zdrowiu ? ul tworzący całość, jeden organizm ? to okazjonalne zakłócenia w dobrym samopoczuciu nie staną się dominujące.
Staraj się myśleć o pszczołach, które ?odchodzą? jak o własnej przemijającej chorobie, którą, jeśli potrafisz, umieść w tle.

Mimo, że mamy bolące kolano, emocjonalnego guza w/na gardle i cały szereg bieżących spraw, wciąż są one mniejsze niż cały organizm, biorąc pod uwagę zarówno objętość jak i świadomość.

Kiedy spotykamy w życiu jakieś wyzwanie ? przeziębienie, skręcona kostka, ból serca ? to zawsze mamy wybór; możemy skupić się na ?tym niewielkim aspekcie życia?, lub zobaczyć w jakiej kondycji jest ?cała reszta organizmu?, kiedy cierpimy z powodu jakiejś choroby lub zdarzenia.

Znów odniosę się do pszczół przeciwstawiając cały ul niezależnym poszczególnym pszczołom. Możemy kierować właściwą uwagę na dotknięty obszar i przenieść myślenie, uczucia oraz uważność z powrotem w stronę zdrowia całego organizmu, które umieszczamy na pierwszym planie w naszej świadomości.

Może być rzeczą naturalną, że kiedy zostaliśmy zranieni kierujemy całą świadomość w kierunku zranionego obszaru na pewien czas. Oddajemy całych siebie bolącej ręce, w czasie, kiedy ma miejsce bolesne zdarzenie. Możliwe też, że zagnieździ się tam mentalne i emocjonalne ja, które będzie wymyślać historyjki w rodzaju ?a co jeśli będzie zakażenie ??, ?co się stanie jak będę zaniepokojony, smutny, będę miał złamane serce przez resztę życia ??? Zdarzenie bądź uczucie przenosi się na pierwszy plan, do przodu, do środka sceny, a większa część ja zostaje zepchnięta na drugi plan, w tło. Zapominamy o całej zdrowej reszcie nas: o ciele, umyśle i Duchu.

Taką praktykę można stosować ogólnie w życiu, gdy ograniczamy się do najbardziej nieprzyjemnych uczuć, dołączamy wtedy do ekskluzywnego klubu, widzimy siebie odseparowanych od reszty. Oddzielamy się od szerszego życia, które toczy się na scenie. Być może nawet uważamy, że dobrze gramy swoją rolę. Cofnij się, żeby zobaczyć resztę tej wspaniałej sztuki, zdrowie wielkiego ula życia, na pierwszym planie ? bo my przecież zwykle gramy swoje role w tle.

Czy moglibyśmy uważać siebie za pulsującą siłę życia, a nie jakieś osobne części? Kończyny, serce, głowa etc. ? po prostu siła życia, która ma swój pojemnik. Z każdym oddechem, myślą, inspiracją, wszystkie te elementy wewnątrz i na zewnątrz pojemnika pulsują, odnawiając zdrowie przez cały czas.

Coś się wydarza, przesuwamy uwagę w naszym wypełnionym życiem pojemniku w stronę uderzenia, przyjmujemy do wiadomości doświadczenie i powracamy do większego obrazu ja, zwiększając moc zawartej w pojemniku siły życia.

Moc uzdrawiania, przebudzania, kieruje się w stronę zdrowia: możemy po prostu włączyć to zdarzenie do naszej siły życia, z którą się identyfikujemy ?

Bądźmy praktyczni; możemy wzmocnić naszą ?pełnię? oraz skupienie, inaczej mówiąc dotknijmy obszaru ?nieharmonijnego doświadczenia? od środka, używając świadomości!

Zastanów się chwilę nad tym ?wszyscy mamy prawo, a nawet obowiązek, wchodzić w każdy obszar, który istnieje w nas.

Jeżeli nauczymy się i będziemy pamiętać o tym, kiedy napotkamy jakieś sprzeczności w zdrowiu, będziemy wiedzieli jak się tym zajmować, gdzie znaleźć wewnętrzną świętość zdrowego ja. Będziemy również mogli ustalić kierunek sił życiowych aplikowanych ze środka do obszaru w potrzebie.

Zaczynamy stosować tę metodę już teraz.

Zamknij oczy; wejdź w siebie, podróżuj w rozmaite miejsca, poczuj miejsca, na które nigdy nie zwracałeś uwagi. Bądź w środku, patrz od środka. Dotykaj Ich swoją świadomością, na wskroś!!! Umieszczenie uważności w zranionym obszarze stanowi pierwszy krok w kierunku włączania tego (czy jest to część ciała, wierzenie bądź emocja) do obszaru zdrowia całego organizmu: dobre samopoczucie obejmujące większą część organizmu przeniknie do niedomagającego obszaru ?

Dotyk od środka przywraca jedność, włączając odseparowany obszar ? więc przywróć go całości.

Możemy znaleźć wewnętrzny kontakt ? lub ?Dotyk przebudzenia? (!) ? również na zewnątrz, poprzez nakładanie rąk - ?Dotyk Przebudzenia? (zobacz poprzedni wpis, jeśli chcesz znać szczegóły: 20 listopad 2010). Wtedy zaczekaj w miejscu wewnętrznego dotyku, żeby się połączył z zewnętrznym, żeby się wymieszały wysuwając Zdrowie na Pierwszy Plan.

Co może się wydarzyć?

Spróbuj i zobacz, jak zwykle, wszystko czym się dzielę powinno mieć aspekt praktyczny i być samodzielnie zbadane, sam sprawdzasz czy to działa i czy ma jakąś wartość ?

I w końcu Analogia Owsianki: robisz owsiankę, pojawia się grudka, która nie pasuje do zawartości garnka. Mieszasz i mieszasz, aż grudka znika w macierzy, owsianka ma cudownie gładką konsystencję i jest gotowa do jedzenia. W podobny sposób, w odniesieniu do zranienia (lub silnej emocji, niepotrzebnej myśli), kontynuujemy oddychanie, mieszanie i/lub dotyk, jeśli wolicie, aż nasza ludzka owsianka jest homogenicznie zdrowa.

Proszę ciesz się z żartu Matki Natury, przedstawionego powyżej - ul w kształcie niedźwiedziej łapy ? mówiący o silnym obrazie całości! Ten UL jest wspaniałym przykładem na to, że Matka Natura naprawdę ma poczucie humoru!

Tłumaczenie: Hanna Korolczuk