Żebra ? 12 apostołów oddechu

Donald Van Howten
30 grudnia 2011

Ze słownika Webstera:
Apostoł oznacza zwolennik (dosłownie, ten, który podąża za), misjonarz, uczeń ?
Mając to na względzie, rozważcie co następuje:
Żebra, ?12 Apostołów Oddechu?. Każdy z naszych układów żeber, które zestawiane są parami, otrzymuje bardzo jasne, wyraźne impulsy od oddechu, zatem można uznać, że podąża za tym, jest misjonarzem niosącym przesłanie zawarte w oddechu. Żebra przenoszą również ruch na organy działające w pobliżu.

Interpretując to dosłownie, nasze tchnienie (po angielsku inspiration), czy też wdech (inhalation), są obarczone uczuciem-ekspresją a nie tylko tlenem pobieranym z otoczenia, ze świata. Zatem mieszamy w oddechu siłę życia ze środowiska zewnętrznego z wewnętrzną inspiracją wywodzącą się z naszych własnych odcisków życia takich jak wgląd, cudowna myśl, piękny zachód słońca, coś inspirującego dla oddechu. Ten rodzaj zewnętrzno-wewnętrznej kombinacji wewnątrz oddechu jest przenoszony na żebra (oraz w inne obszary takie jak płuca, tkanki, krew, itd.) i dalej, w całe ciało.

Z punktu widzenia mechaniki, nasz oddech wysyła impuls lub ruch skierowany w stronę żeber. Cała wewnętrzna materia jest otoczona płynami. Nasze żebra są zaprojektowane w bardzo elegancki sposób, przypominają wiosła i nawet najsubtelniejsze poruszenie przesyła fale, które przechodzą przez cały system (organizm).

Powinienem powiedzieć, że to ?my? inspirujemy bądź też jesteśmy inspirowani ? oddech jest wciągany, żebra przenoszą Słowo inspiracji wychodzące od ?nas?, zamieszkującej nas duszy, do komórek nerwowych, tkanek, organów, nawet do tkanki wypełnionej uczuciami i historią. W istocie, dotykamy naszych Odcisków Życia inspirowanym oddechem ? a to może skutkować zmianą ?

Przy pojedynczym inspirowanym oddechu nasze żebra wysyłają wiadomość. Oczywiście możemy oddychać w rozmaity sposób, przekazując różne przesłania.

To prowadzi do dokonywania wyborów i głębszego rozumienia tego, jak dokonujemy odcisku w tkankach przy pomocy subtelnej siły życia. Możliwość wydychania, wydalania gazów, można rozszerzyć na wyrzucanie starych wierzeń, wymiatania ich za pomocą naszych żeber-wioseł ?!
Nasze żebra podążają za działaniem i nastawieniem oddechu ? usprawniają i inspirują pełniejszy oddech oraz poruszanie się organów. Nasz oddech, ?nauczyciel? przenosi obarczony przesłaniem oddech do 12 żeber ?apostołów? , którzy szerzą informacje i przepływ między tkankami, przekazując nasze ?słowo? bądź nastawienie do życia wewnętrznemu światu naszego ciała, a poprzez ciało również zewnętrznemu światu.

Po prostu obserwujcie (zaczynając od siebie) ludzi, kiedy oddychają w różnych okolicznościach. W ruchliwym, stresującym porcie lotniczym może to być krótki, stłumiony oddech wywołany zmęczeniem związanym z pokonywaniem szybko dużych odległości (jet-lag). Całe ciało, włączając oczy, odbija wewnętrzny oddech. W takiej sytuacji możecie nawet nie zauważyć ruchu żeber.

Obserwuj oddech, swój i innych, po ćwiczeniach jogi lub Eksploracji Ruchu?, (które można znaleźć dziale media w moim blogu, za darmo ?) czy też modlitwie bądź medytacji. Możliwe, że zauważysz miękki, pełny oddech oraz aktywność żeber przy przechodzeniu z zewnętrznego do wewnętrznego , środowiska, które przejawiają się w oczach i postawie.

Czy mogę powiedzieć coś szczególnego na temat 12 Apostołów?

Jest cała nauka opisująca świętą geometrię ciała, którą rozumie się patrząc na elegancję pojedynczego żebra, kształt kości krzyżowej oraz innych struktur zawartych w ludzkiej świątyni ? cudowność ludzkiej formy przekracza zwykłą mechanikę ?

Nasze serce ? dosłownie zawieszone na żebrach i tkankach szyjnych jak na wieszakach - jest fizycznie podnoszone. Odczucie podnoszenia będzie się rozszerzać na uczucie przenoszone przez oddech i będzie przenosić się na wieszak żebrowy. Możemy kontynuować kierując oddech w różne miejsca, ale zostawiam to wam do zbadania. Ja dodałbym ? po prostu z ciekawości i dla zwiększenia efektu Dotyk Przebudzenia?. Dotykaj różnych żeber, kieruj oddech w miejsce, gdzie oddychasz i poczuj efekty!

P.S. Jest kilka wpisów na moim blogu, jak również w książce Ajurveda i świadomość ciała, które odnoszą się do Dotyku Przebudzenia. Zapraszam was, żebyście się z tym zapoznali kiedy badacie swój oddech i 12 Apostołów Oddechu ?

Tłumaczenie: Hanna Korolczuk