Poznaj swój oryginalny projekt przez dodanie poczucia bezpieczeństwa i wsparcia: ?embrion? jest ukrytym kluczem do uwalniania leczenia oraz samoświadomości

Donald Van Howten
14 marca 2010

W jaki sposób wchodzę w relację, żeby tobie (lub jeśli wolisz klientowi) pomóc skontaktować się ze swoim pierwotnym projektem, poprzez stworzenie poczucia bezpieczeństwa, dodanie wsparcia itd., żeby móc wejść w twoje wzory embrionalne. To wszystko co się wiąże z embrionem jest o mikro krok od Ducha; w istocie to sok embrionalny (jestem pewien, że to techniczny termin) zaczyna wibrować, kiedy przechodzi przez niego ?Oddech Życia? ? i ta wibracja staje się życiem, aż wreszcie rośnie do rozmiarów istoty, którą jesteś teraz.

Wciąż zawieramy w sobie ten embrion ? i to jest ukryty klucz do uwalniania leczenia oraz samoświadomości. Kiedy jesteś gotów, twoje własne otwarcie nie tylko pozwoli ci później integrować uczenie się, ale dostarczy również klarowności, którą można wykorzystać do rozwoju osobistego.

Chwytanie siebie chwila po chwili ? działając w swojej dziedzinie przez wiele lat uczestniczyłem w wielu programach poświęconych samoświadomości a mój umysł za każdym razem starał się odkryć swój sposób radzenia sobie z problemem. Ja zaś niezmiennie dodawałem za każdym razem nową warstwę wierzeń, utrzymując, że: ?Ach , teraz już wiem, jaki byłem przedtem ?? oraz ?Acha, już rozumiem!? Potem pojawiał się szept zza sceny, tego samego umysłu ?A co z tym,, a co z tamtym ?? W ruch wprawiała się karuzela, aż powstawała kolejna koncepcja, w którą uwierzyłem , żeby zachować ?zdrowie?; potem ona również zostawała połknięta, wdrukowana w ciało i wszystko toczyło się dalej ?

Moim skromnym zdaniem, jedyny sposób, żeby znaleźć sposób zejścia z tej karuzeli, to stworzenie złotego pierścienia naszego Ducha na zewnątrz umysłu ? to szeroki temat ? nie do ogarnięcia za jednym siedzeniem!

Z drugiej strony w tej podróży do prawdziwego ja ?. jest pewna ukryta korzyść, zawarta w tym wydruku znajdującym się w naszym ciele. Ciało to przecież tak zdumiewające narzędzie: często źle wykorzystane, stwardniałe z powodu nawyków, pozbawione wrażliwości z powodu substancji, które przyjmuje, reagujące adekwatnie do oczekiwań zgodnych z wierzeniami zrodzonymi w umyśle. Każda chwila ma swoje znaczenie, zawsze możemy zatrzymać działanie obserwować i współodczuwać. Ciało jest uczciwsze niż umysł! Może być w błędzie, ale jest szczere, stałe (względnie), oraz, tu uwaga - dobra wiadomość, ?to?, czyli nasze ciało, można ?rozpuścić? przy pomocy świadomości. Można je ponownie ukształtować i przekazać sobie, a także całemu światu, nową historię.

Powiedziawszy to wszystko musimy zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy przecież ciałem, ani umysłem, ale Duchem. Gdybyśmy mieli wybrać konia do podróży przez nieużytki naszych starych wierzeń, ciało jest dużo lepszym wyborem niż umysł ze swoimi niekończącymi się historiami na temat tego kim myślimy, że jesteśmy ? lub jeszcze gorzej, kim jesteśmy, lub powinniśmy być w opinii kogoś innego.

Kiedy bliżej przyglądam się najnowszym technikom psychoterapii, zauważam, że nastawione są na leczenie systemu nerwowego poprzez kontakt z ciałem a unikają historii (historia oznacza wejście w mentalność). Być może mówię chaotycznie, ale naprawdę wierzę, że ta karuzela musi się zatrzymać, kiedy fizycznie zsiądziemy z tego konia. Duch skupia naszą uwagę, a kiedy przestajemy słuchać tego głosiku wewnątrz, ciało doznaje bolesnej reakcji.

Czy w ogóle zauważamy taką rzecz? Możemy osiągnąć to samo przebudzenie łagodnie, przyjemnie, możemy sięgnąć po złoty pierścień Ducha ? sam umysł nie może go dosięgnąć ? Mam nadzieję, ze to ma sens.

Tłumaczenie: Hanna Korolczuk