Gdzie zdarza się leczenie i uzdrawianie?

Donald Van Howten
14 kwietnia 2010

Mistrzowie mówią, że możemy przebudzić się w ciągu jednej chwili. Bez względu na całą karmę, wierzenia, dramaty, porażki, wyobrażenia, jesteśmy wciąż wszechobecnym Duchem, czekającym na to, żeby się w pełni przejawić. Prawdziwe uzdrawianie zachodzi wewnątrz Ducha; w istocie nic nie musi się zdarzyć, żebyśmy stali się zdrowi lub przebudzeni ? wystarczy po prostu wrócić do domu.

Jak ?tam? trafiamy? Gdzie zdarza się uzdrawianie ? leczenie? Musimy zdecydować się na zatrzymanie, choćby na chwilę ? zaprzestać ruchu, zaangażować zmysły, odwrócić uwagę i wejść do środka.

Można to też tak widzieć: ?Cóż, to świetnie, jeśli ma się czas ..., jeśli można siedzieć latami w jaskini, jeśli ktoś inny pracuje na moje rachunki, wychowuje dzieciaki i wynosi śmieci.?

Nasze życie jest pełne, to fakt. Taki charakter ma nasz świat: prędkość z jaką wszechświat się porusza, lub też prędkość, z jaką poruszamy się w NASZYM wszechświecie. Wróćmy do naszego pytania: ?Gdzie wobec tego odbywa się uzdrawianie i leczenie? Jak możemy się tam dostać? ...?.

Dostajemy lub współtworzymy nasze istnienie ? i robiąc to stworzyliśmy właśnie idealną sytuację dla naszego przebudzenia. Dzieciaki, praca, śmieci, wszystko to gra rolę w kosmicznym dramacie! Być może nie zaplanowaliśmy ?tego? (naszego życia) na przebywanie w jaskini, raczej woleliśmy, żeby było ?bardzo światowo?.

Wracając do naszego wcześniejszego pytania: żeby mieć kontakt z tym ?niezmiennym? miejscem wewnątrz, gdzie następuje uzdrawianie, potrzebujemy się naprawdę wyciszyć. Doświadczenie pokazuje, że jeśli uda się wejść naprawdę głęboko, czas leczenia może być znacznie skrócony. Tak naprawdę głębokie wejście jest najważniejsze, i oczywiście prosta obecność.

Gdzie zdarza się leczenie i uzdrawianie? Wszędzie! Cały system nerwowy, który przenika nasz organizm, jest otwarty na uczenie się. W przeciwieństwie do powszechnego wierzenia, uczenie się nie ogranicza się do głowy. Jeśli chodzi o uzdrawianie, to odbywa się ono wszędzie ? różne urazy i zdarzenia mogą zaznaczyć się w każdym miejscu.

Jak teraz optymalizować to doświadczenie uzdrawiania / leczenia?

Znajdując i tworząc głębokie, ciche, chwile wewnątrz siebie, pomiędzy uderzeniami serca, pomiędzy wdechem, przerwą i wydechem. Pomiędzy robieniem jednej i kolejnej rzeczy.

W zachodniej medycynie, śpiączka może wywoływać magiczne rezultaty, ocalając życie ? dlaczego? Głębokie uspokojenie, które występuje w stanie śpiączki, może przypominać komuś kim tak naprawdę jest i jak ma być zdrowy.

Czujemy się odświeżeni po głębokim śnie, medytacji, odwiedzinach w uzdrawiającym miejscu w nas. Te ?chwile? mogą być uzdrawiające, jeśli tylko tam jesteśmy, naprawdę jesteśmy. Jeżeli jednak jesteśmy ?tam?, ale umysł wyrywa się do przodu, lub pozostaje z tyłu, to nie jest to samo.

W tych chwilach wewnątrz siebie, kiedy możemy uzdrawiać, następuje bardzo głęboka odnowa. Właśnie tam zdarza się uzdrawianie ? a trwałemu uzdrowieniu zawsze towarzyszy uczenie się. To nie musi być uczenie się z użyciem intelektu, raczej odejście od intelektu może być tym, czego nam trzeba.

Tłumaczenie: Hanna Korolczuk