Zbierz wszystkie swoje życia w tej chwili...

Donald Van Howten
08 listopada 2010

Zbierz wszystkie swoje życia w tej chwili ... jeśli mogę, chciałbym prosić o tolerancję, niektórzy z was mogą nie wierzyć w reinkarnację i tego rodzaju rzeczy. Jeśli tak jest, to proszę rozważcie możliwość ponownego życia lub przejdźcie do następnego blogu ...

W wielu religiach istnieje wiara w przeszłe życia i odradzanie się do czasu, kiedy odrobimy już wszystkie lekcje i zrozumiemy kim jesteśmy / byliśmy i zawsze będziemy ...

W tym miejscu chciałbym rozpocząć. Mówi się, że nie ma przyszłości, przeszłości, że jest tylko chwila obecna. Spróbujcie przekonać się do ?tego? twierdzenia słuchając wszechobecnych wiadomości, nacierających wspomnień z przeszłości w rodzaju trudny rozwód, śmierć w rodzinie, wieże WTC, przykłady można mnożyć. Czy jest to wspaniała sztuka stworzona dla nas? Czy też jak określają to na Wschodzie ? Boskie leala? ... czyli wyzwanie, uczenie się, zostawianie za sobą lub po prostu bycie w tej chwili? Może analogia z filmem: siedzimy w teatrze życia patrząc jak rozwija się przed nami dramat, sztuka; nie bierzemy tego zbyt serio, bo to tylko film. Nie twierdzę, że jest to łatwe!

Na kilka chwil przyjmijmy, że to prawda, że raz za razem przychodzimy na to ?przyjęcie?, na tę planetę, do tego ?obecnego życia? ... jesteśmy egzaminowani, być może poprzez wyżej wymienione zdarzenia, żeby sprawdzić czy porzucimy nasz spokój umysłu, czy można nas ?wytrącić z tej chwili?. Wszystkie zdarzenia, przeszłe i przyszłe zdarzają się teraz (a może, że nigdy się nie wydarzyły, nie zajmujmy się tym teraz ...)

Mówi się, że rozwijamy się poprzez kolejnych wiele wcieleń do punktu, w którym zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w tej właśnie chwili i tylko w tej chwili! Rozumiemy, w tym właśnie momencie, że jesteśmy zjednoczeni z Boskością ? i zawsze tak było. Wielki spokój i pogoda ducha należą do nas i tak już zawsze będzie ... brzmi to świetnie.

Do zastosowania w praktyce: Usiądź w medytacji, tak cicho jak tylko potrafisz, wyobraź sobie , że jak w pewnym powiedzeniu ?któregoś dnia, w pewnym życiu wszyscy się przebudzimy!? Kontynuuj takie wyobrażenie, że twoje ?przyszłe? ja (jeśli w ogóle takie jest), które jest już Przebudzone, obserwuje cię, siedzi przy tobie, a nawet tkwi w tobie. Możliwe, że wszystkie istoty, którymi kiedyś byłeś gromadzą się, wraz z tobą ?siedzącym? w pierwszej osobie (staje się to trochę skomplikowane ? zdaję sobie z tego sprawę, tym lepiej to połączyć).
Starsze ?ja? przekazują zgromadzoną wiedzę natychmiast, bez żadnych przeszkód do twojego spokojnego umysłu; wtedy Ty, Oświecony (czyż to nie brzmi dobrze?) łączysz się ze wszystkimi, włączając siedzącego (czy nadążasz za mną?) ? w końcu wszystkie cele stają się jasne, wszystkie pytania mają swoje odpowiedzi, znikają złudzenia ... siedzisz takim jakim jesteś, jakim zawsze byłeś ? Jesteś zjednoczony z tą chwilą!

Życzę ci dobrego dnia, tego jedynego dnia; a może powinienem powiedzieć ?życzę ci wspaniałej chwili, siedź i bądź!?

Tłumaczenie: Hanna Korolczuk