Dotyk przebudzenia

Donald Van Howten
26 listopada 2010

Na początku naszego życia jest Dotyk Przebudzenia, iskra Boskości, którą nas dotknięto, kropelka protoplazmy ... Stąd ?nasze? życie zaczyna wibrować. Święte kształty zaczynają się rozwijać wewnątrz i na zewnątrz nas, takie jak: spirala DNA, zwój embrionalny, który nawiasem mówiąc jest bardzo podobny do świętego symbolu Aum ... (patrz obrazek). Och, nie wolno nam też zapomnieć o kocim grzbiecie ... Te naturalne kształty zostały powołane do życia, żeby równoważyć grawitację, zgodnie z prawami natury. Znajdujemy się w centrum, pomiędzy Duchem a Naturą.

Ta sama zasada, Dotyk Przebudzenia ma moc ponownego budzenia leczących wspomnień każdej osoby. Kiedy gubimy się w myślach, urazach, odciskach życia przechowywanych w formie nawyków, Dotyk Przebudzenia może wzmocnić i wesprzeć wewnętrzną mądrość, przywrócić zdrowie i równowagę. Z całą pokorą i szacunkiem przypominając nam, że odcisk Boskiego palca jest wszechobecny ...

?Dotyk Przebudzenia? praktycznie zastosowany jest kluczowy dla metody Life Impressions. Stosujemy go przy nakładaniu rąk, badając ruch, ale również traktujemy jako metaforę odnoszącą się do samej metody. Nie jest on jednakże zastrzeżony dla tej metody. Każdy dotyk, stosowany z troską i współczuciem, oparty o zasadę budzenia wewnętrznej mądrości drugiej osoby, służy temu samemu. Ktoś, być może zagubiony w myślach na rogu ruchliwej ulicy, idzie do przodu nieświadomie ... dotknięcie jego ramienia będzie z pewnością dotykiem przebudzenia!

Chcę raz jeszcze podkreślić, że nie chodzi o sam fizyczny kontakt, ale o wewnętrzną świadomość, która podnosi się i rozpala tę wewnętrzną iskrę.
Odzyskiwanie uważności, nawet przy wykonywaniu prostych codziennych działań, może być spożytkowane do leczenia, rozwoju osobistego lub po prostu przypominać o pierwotnym ?odcisku?.

Stosowanie ?zabiegu?: Jeśli mamy do czynienia ze zranieniem, wszelkiego rodzaju, chronimy i obejmujemy ten obszar (podobnie rzecz wygląda z ?błędnymi wierzeniami?, które powstrzymują nas przed życiem pełnią).
Bez względu na to czy jest to tylko idea czy jakieś zdarzenie, kiedy zostaje zaniedbane, owijamy je i przechowujemy, żeby odnieść się do niego później. Dotyk Przebudzenia, zastosowany w odniesieniu do siebie lub do drugiej osoby, bez ?naprawiania? czegokolwiek, daje wsparcie, poczucie bezpieczeństwa i uruchamia potencjał leczenia, szczególnie wtedy, kiedy nie oczekujemy niczego.

Oczekiwania wprowadzają uważność w strefę wysiłku, zamykając granicę dla wewnętrznej mądrości. Przekładając to na obszar systemu nerwowego, jeśli dotykamy w dowolnym miejscu z ?otwartością?, bez ograniczeń, to reakcja przypomina błyskawicę przechodzącą przez cały organizm. Obszar wymagający troski będzie reagował. Często intuicyjnie wybieramy inny obszar niż ten, który wybralibyśmy kierując się intelektem, kiedy zdarza się, że eliminujemy zarówno wartość doświadczenia ... jak i leczniczy efekt. Być może jest to miejsce, gdzie ludzki dotyk spotyka zapisany w ciele oryginalny odcisk palca wielkiej mądrości.

Eksploracja: Zamknij oczy, zrób jeden lub dwa powolne, miękkie oddechy, wycisz się, słuchaj siebie, czekaj ... Połóż rękę na jakiejś części swojego ciała; rób to powoli i delikatnie, czekaj, słuchaj, podążaj za wewnętrznym przepływem, za wędrującą uważnością. Miej chęć zobaczyć / poczuć, gdzie jesteś zabierany, kiedy przybywasz zauważ co jest mówione, jaki jest głos tkanek, komórek; często odpowiedź daje samo źródło życia. Tam jest królestwo natychmiastowego uleczenia ciała, umysłu i duszy. Chociaż nie jest to koniec wyzwania, z którym mierzysz się w tym życiu, to jednak jaśniejsze światło może oświetlać twoją dalszą podróż.

Podążając za ideą świętych symboli raz jeszcze ciesz się ?Aumbryo ...? (od embrion, ang. embryo). Zauważ symbol Aum, reprezentujący głos Boski, który zaczyna wszystko od tworzenia własnego kształtu i nasz własny embrion ... niech cię nie dziwi twoja prawdziwa natura ...

To już drugi wpis o takiej tematyce na tym blogu, przedstawiany w nadziei pogłębienia idei Dotyku Przebudzenia, dla tych którzy taki koncept cenią. Więcej szczegółów na temat tej metody można znaleźć w książce ?Ajurweda i praca z odciskami życia? ...

Tłumaczenie: Hanna Korolczuk